Ładowanie...
Zamawiam
Koszyk: 0,00
Piwo bezalkoholowe

Z powodu decyzji administracyjnej wstrzymujemy sprzedaż alkoholu. Przepraszamy za wszystkie niedogodności tym spowodowane.

BEBILON Alerlac Bezglutenowy produkt zbożowy - po 4 miesiącu 400 g

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Data ważności: 12-06-2019
Alerlac - Bebilon to pyszny i zdrowy posiłek dla niemowląt.
FriscoNowy, zapakowany
19,09
za 1 szt. / 400 g
47,72 / kg
EAN: 5900852924316
FriscoNowy, zapakowany
95,45
za 5 sztuk
EAN: 5900852924323
Dodaj do listy zakupowej
Żeby mieć dostęp do list zakupowych, musisz się zalogować.

Opis produktu

Ukryj
Bebilon Alerlac to bezglutenowy produkt zbożowy dla niemowląt po 4 miesiącu życia, który nie zawiera białka mleka krowiego ani białka soi.
Został stworzony przez ekspertów marki Bebilon na wyjątkowe potrzeby dziecka.
Jest polecany przy rozszerzaniu diety małych alergików oraz jako jeden z pierwszych pokarmów stałych, a także w przypadku problemów układu pokarmowego, takich jak nietolerancja laktozy i glutenu.

Składniki

Pokaż

Składniki

mąka ryżowa (28%)

mąka ryżowa częściowo zhydrolizowana (21%)

mąka z kiełków ziaren chleba świętojańskiego (21%)

maltodekstryna

oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, słonecznikowy, kokosowy, oleina palmowa)

sacharoza

witaminy i składniki mineralne (C, niacyna (B3), kwas pantotenowy (B5), E, tiamina (B1), B6, A, kwas foliowy (B9), K, D, biotyna (B7), B12, wapń, żelazo, cynk, miedź, jod)

L-karnityna

Zalecenia dla alergików

GlutenNie zawiera
LaktozaNie zawiera
MlekoNie zawiera
SojaNie zawiera

Wartości odżywcze

Pokaż

Wartości odżywcze

Składnik pokarmowy100 g produktu% ZDS** w 100 g produktuPorcja (35 g produktu + 120 ml wody)% ZDS* w porcji
Wartość energetyczna kJ/kcal1773 / 421623 / 148
Tłuszcz, w tym: g9,03,2
- kwasy nasycone g3,21,1
Węglowodany, w tym: g6623
- cukry g207,0
Błonnik g6,02,1
Białko g165,6
Sól g0,02<0,01
Witaminy
Witamina A µg280 70%98,025%
Witamina D µg5,071%1,826%
Witamina E mg2,448%0,8016%
Witamina K µg9,983%3,529%
Witamina C mg65144%2351%
Tiamina mg0,80160%0,2958%
Niacyna mg3,043%1,116%
Witamina B6 mg0,3550%0,1217%
Kwas foliowy µg10080%35,028%
Witamina B12 µg0,7088%0,2531%
Biotyna µg5,050%1,818%
Kwas pantotenowy mg1,653%0,6020%
Składniki mineralne
Sód mg7,02,5
Wapń mg560102%19636%
Żelazo mg7,999%2,835%
Cynk mg6,3126%2,244%
Miedź mg0,50100%0,1836%
Jod µg90,0113%31,039%
Zawartość soli wynika wyłącznie z naturalnej zawartości sodu.
**ZDS - zalecane dzienne spożycie

Przygotowywanie i przechowywanie

Pokaż

Rodzaj przechowywania

Typ: Przechowywać w temperaturze otoczenia

Przechowywanie

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej i w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Po otwarciu torebki zawartość zużyj w ciągu 2 tygodni.

Przygotowanie i stosowanie

Zastosowanie Bebilon Alerlac jest polecany przy rozszerzaniu diety małych alergików na białko mleka krowiego lub soję, oraz jako jeden z pierwszych pokarmów stałych, a także w przypadku problemów układu pokarmowego, takich jak nietolerancja laktozy czy glutenu. Pamiętaj: dieta dziecka z alergią lub problemami układu pokarmowego, w tym stosowanie produktu Bebilon Alerlac, powinna być regularnie konsultowana z lekarzem. Bebilon Alerlac nie powinien być podawany w przypadku: nietolerancji glukozy, fruktozy, sacharozy, białka ryżu i/lub białka chleba świętojańskiego. Bebilon Alerlac 35 g = 5 łyżek stołowych Przegotowana woda 120 ml Dzienna ilość porcji 1-2* *w zależności od wieku dziecka i rekomendacji lekarza Ważna informacja! Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w alergii na białko mleka krowiego i/lub białko sojowe. Ten produkt jest przeznaczony do urozmaicania diety, której podstawą jest mleko matki lub preparat mlekozastępczy np. Bebilon pepti 1 lub 2 DHA. Może stanowić jeden z pierwszych posiłków w okresie rozszerzania diety. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka. Dla zdrowia dziecka ważna jest urozmaicona i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Zwróć uwagę na higienę pierwszych ząbków, szczególnie przed snem. Sposób przygotowania Przed rozpoczęciem przygotowania posiłku dla dziecka umyj dokładnie ręce i zadbaj o czystość używanych naczyń. Wystarczy dodać wodę 1. Przegotuj 120 ml wody i ostudź do temperatury ok. 50°C. 2. Wsyp powoli 35 g (ok. 5 łyżek stołowych) produktu zbożowego Bebilon Alerlac do wody. 3. Dobrze wymieszaj. Nie gotuj. Odczekaj chwilę, aż produkt zgęstnieje. Zawsze sprawdzaj temperaturę posiłku przed podaniem. Przestrzegaj instrukcji właściwego przygotowania. Nie podawaj ponownie niewykorzystanych resztek posiłku.

Opakowanie

Pokaż

Rozmiar opakowania

400

Jednostka

g

Waga brutto: 462

Wymiar liczbowy: 400

Jednostka (specyficzna): Gramów

Liczba użyć

11

Użycie

400 g produktu wystarcza aż na 11 porcji posiłku dla Twojego dziecka!

Rodzaj opakowania

Typ: Karton

Kraj

Kraj produkcji: Polska

Język produktu

Główny język opisupolski
Język danychpolski

Języki na opakowaniu

polski

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Pokaż

Pozostałe informacje

Produkt pakowany w atmosferze ochronnej.

Dolna granica wieku

4

Informacje producenta

Pokaż

Opis produktu

Bebilon Alerlac. Bezglutenowy produkt zbożowy. Dla niemowląt i małych dzieci z alergią na białko mleka krowiego i/lub białko sojowe oraz nietolerancją pokarmową. Nie zawiera: białka mleka krowiego ani białka soi laktozy ani glutenu Zawiera: wapń i witaminę D dla prawidłowego wzrostu kości cynk oraz witaminy A, C dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego żelazo i jod dla prawidłowego rozwoju poznawczego Bebilon Alerlac - stworzony przez ekspertów na wyjątkowe potrzeby Twojego dziecka. Bebilon Alerlac jest przeznaczony dla niemowląt i dzieci z alergią i/lub nietolerancją pokarmową. Jego receptura została opracowana przez ekspertów Nutricia, która od lat tworzy produkty z myślą o specjalnych wymaganiach żywieniowych wrażliwych organizmów najmłodszych.

Cechy

dodaj wodę

bez mleka

bez glutenu

bez soi

stworzony przez ekspertów Nutricia dla niemowląt i małych dzieci

zawiera kluczowe składniki mineralne i witaminy, w tym: żelazo i jod, wapń i wit. D, cynk, wit. A i C

wydajne opakowanie

Marka

Bebilon

Marka: Bebilon

Marka producenta

Marka: Nutricia

Produkt

Nazwa funkcjonalna: Bezglutenowy produkt zbożowy po 4 miesiącu

O producencie

Nutricia Ekspert w żywieniu we wczesnym okresie życia

Informacje dotyczące stylu życia

Produkt odpowiedni dla osób z nietolerancją laktozy

Pochodzenie

Wyprodukowano w Polsce

Oświadczenia żywieniowe

Zawiera kluczowe składniki mineralne i witaminy, w tym: żelazo i jod, wapń i wit. D, cynk, wit. A i C

Oświadczenia zdrowotne

Zawiera wapń i witaminę D dla prawidłowego wzrostu kości

Zawiera cynk oraz witaminy A, C dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

Zawiera żelazo i jod dla prawidłowego rozwoju poznawczego

Dodatkowe informacje

Mąka chleba świętojańskiego Źródło cennego białka w diecie małego alergika, w której trzeba zrezygnować z alergizującego produktu (np. mleka czy soi). BebiProgram Przyszłość zaczyna się dziś Wejdź na www.bebiprogram.pl i zyskaj Jadłospisy dla Ciebie i Twojego małego alergika Kalkulator ryzyka wystąpienia alergii Fakty i mity o alergii Poradnik "Jak sobie radzić z alergią" Już dziś zadbaj o jego jutro!

Logotypy stron trzecich

Znak przekreślonego kłosa

Bezglutenowy

Logotypy stron trzecich - pozstały tekst

Certyfikowany producent ISO 22000

Dane teleadresowe

Pokaż

Nazwa i adres producenta

Wyprodukowano dla NUTRICIA Polska Sp. z o.o. ul. Bobrowiecka 6 00-728 Warszawa

Adres zwrotny

NUTRICIA Polska Sp. z o.o. ul. Bobrowiecka 6 00-728 Warszawa Masz pytania dotyczące prawidłowego żywienia i wspierania rozwoju Twojego dziecka? Zadaj je naszym ekspertom! Specjaliści ds. żywienia, położna i lekarze są do Twojej dyspozycji! Wyślij wiadomość wejdź na www.bebiprogram.pl Porozmawiaj z nami na czacie: www.bebiprogram.pl Zadzwoń 801 16 5555 w dni powszednie od 8.00 do 18.00; opłata zgodna z cennikiem operatora

Telefon/Fax kontaktowy

801165555

Adres internetowy

www.bebiprogram.pl