... Ładowanie ...

Wiosenne porządki

Zaczyna się wiosna! Dni są coraz dłuższe, a otaczająca nas natura budzi się z powrotem do życia. Również i my mamy coraz więcej energii. Jest to więc idealny moment, by do naszych domów zawitał powiew świeżości. Nadszedł czas na wiosenne porządki – zacznijmy je od kuchni!

przewiń

Kuchnia

Kuchnia to miejsce, gdzie kryje się mnóstwo zakamarków wymagających uprzątnięcia.

Przeprowadzanie porządków w tym pomieszczeniu warto zacząć od rozmrożenia i porządnego wyczyszczenia lodówki. Aby ułatwić sobie zadanie, warto od razu przejrzeć wszystkie wyjęte z chłodziarki produkty żywnościowe pod kątem daty ważności – nierzadko znajdzie się tam bowiem kilka artykułów, które są już przeterminowane. Dalej ze środka należy wyjąć wszelkie ruchome elementy, takie jak półki czy szuflady, a następnie ułożyć je w wannie lub dużej misce i umyć szmatką nasączoną np. płynem do naczyń.

Pod lodówką najlepiej umieścić zbiornik, do którego będzie ściekać rozmarzająca woda albo rozłożyć na podłodze stary ręcznik.

Na koniec warto jeszcze przetrzeć lodówkę szmatką nasączoną octem – doskonale usuwa on wszelkie pozostałości nieprzyjemnych zapachów. Przy czyszczeniu piekarnika i płyty kuchennej doskonale sprawdzą się specjalne preparaty rozpuszczające tłuszcz - do wyboru mamy tu wiele żeli, mleczek i płynów.

Kuchenne szafki

Nie można zapominać o „skarbach”, jakie kryją nasze kuchenne szafki. Zdarza się, że wielu z nas nawet miesiącami przetrzymuje w nich żywność, której ostatecznie nie jemy lub o której po prostu zapominamy. Porządkując kuchnię wyjmijmy więc z szafek wszystkie artykuły i wyrzućmy te, których data ważności została już przekroczona.

Nie pomijajmy produktów suchych, takich jak ryż czy makarony, a także przypraw, których aromat z biegiem czasu wietrzeje.

Kupując w to miejsce świeże towary, warto od razu pomyśleć o plastikowych pojemnikach do przechowywania żywności, które nie tylko zapobiegają utracie aromatów, ale też stanowią skuteczną barierę dla wszelkich owadów, jakie mogą zagościć na kuchennych półkach. By się jednak przed nimi dodatkowo zabezpieczyć, powinniśmy zakupić specjalne preparaty, na przykład przeciwko molom spożywczym – do wyboru mamy m.in. zawieszki i naklejki, skutecznie chroniące naszą domową spiżarnię.

Łazienka to miejsce, które szczególnie mocno kojarzy się nam z higieną.

Zadbajmy więc o to, by to pomieszczenie zawsze lśniło czystością – nie tylko na wiosnę!

Czysta i świeza łazienka

Generalne sprzątanie

Pierwszym krokiem na drodze do czystej łazienki, jeszcze zanim zabierzemy się za jej generalnie sprzątanie, powinno być przejrzenie kosmetyków i wszelkich środków czystości. Jeśli mamy skłonność do przetrzymywania resztek produktów, zbierzmy wszystkie opakowania, w których znajdują się już tylko końcówki środków i w pierwszej kolejności zużyjmy właśnie je. W ten prosty sposób w krótkim czasie pozbędziemy się wielu zalegających na półkach buteleczek czy pojemników.

Generalne czyszczenie łazienki to dość pracochłonne zadanie, ale jeśli porządnie się do niego przyłożymy, efekt będzie naprawdę piorunujący!

Na szczęście spieszy nam z pomocą szeroka gama środków przeznaczonych specjalnie do tego celu. Na początku wszelkie przedmioty trzymane w łazience powinniśmy przełożyć na ten czas do innego pomieszczenia. Następnie pora wziąć się do pracy! Zabrudzone fugi i przestrzenie między kafelkami najłatwiej wyczyścimy przy pomocy szczoteczki do zębów, na którą nałożymy mleczko lub inny preparat do usuwania kamienia i uciążliwych osadów. Wannę lub kabinę prysznicową umyjmy szmatką lub gąbką nasączoną dedykowanym do tego środkiem, natomiast do czyszczenia lustra użyjmy płynu do szyb. Na koniec lustro można przetrzeć szmatką z octem – pomoże to jeszcze dokładniej pozbyć się wszelkich plamek i smug.

Ustalanie zasad

Warto też na co dzień stosować się do pewnych zasad, dzięki którym nasza łazienka będzie zawsze czysta i świeża. Ręczniki wymieniajmy raz na kilka dni, regularnie odkurzajmy. W łazience każdego dnia gromadzą się np. włosy, polerujmy również lustro szmatką co jakiś czas. Nie zapominajmy o wietrzeniu łazienki, co pozwoli uniknąć powstawania zacieków spowodowanych wilgocią, na przykład na kafelkach.

Szafa to mebel szczególnie istotny w każdym domu – zapewne zgodzą się z tym wszystkie kobiety!

Zadbajmy więc o to, by w naszej garderobie na wiosnę zapanował ład i porządek..

Szafa gra

Selekcja ubrań

Wyjmij z szafy wszystkie ubrania i dokonaj ich selekcji.

Poukładaj odzież

Poukładaj odzież według rodzajów – pogrupuj marynarki, spodnie, bluzki itd.

Odkurz wnętrze szafy

Odkurz wnętrze szafy, pościeraj kurze ze wszystkich półek i przez co najmniej godzinę wietrz cały mebel.

Świeżość to pożądana cecha każdego ubrania. By nasze stroje ją zachowały, w szafie powinny panować odpowiednie warunki – na przykład odstępy pomiędzy sztukami odzieży na wieszakach powinny być co najmniej kilkucentymetrowe.

Przyjemny zapach

Przyjemny zapach najlepiej osiągniemy, jeśli we wnętrzu szafy umieścimy zapachowe woreczki. Wymieniaj je co kilka tygodni, tracą one bowiem z biegiem czasu swoje właściwości.

Odłóż na bok

Odłóż na bok wszystkie ubrania, których od dłuższego czasu nie używasz – uczciwie przemyśl, czy będą Ci jeszcze potrzebne. Jeśli nie, oddaj je potrzebującym.

Czasami naturalne metody mogą okazać się najskuteczniejsze.

Wypróbuj nasze sposoby na uciążliwe zabrudzenia.

Porządek?
Naturalnie!

Mąka ziemniaczana lub talk dla dzieci skutecznie wchłonie nieprzyjemne zapachy ze skórzanych dywaników. Wystarczy posypać skórę proszkiem, pozostawić na godzinę, a następnie wyczyścić wszystko odkurzaczem.

Oliwa zmieszana z solą

Oliwa zmieszana z solą to doskonała metoda na pozbycie się starych, tłustych plam ze stołu czy blatu.

Lawenda

Lawenda bardzo dobrze sprawdzi się jako odstraszacz na owady „gustujące” w produktach spożywczych.

Ocet

Ocet to środek do zadań specjalnych! Roztwór octu i wody pomoże usunąć kamień z czajnika, a przetarcie szyb, luster czy wszelkich szkieł szmatką z octem przywróci im blask.

Olej roślinny z sokiem z cytryny

Olej roślinny z sokiem z cytryny to domowy środek do polerowania drewna. Przetarte taką substancją meble będą wyglądać na mniej porysowane.

Soda oczyszczona to naturalny sposób naodświeżenie dywanów i wykładzin. Posyp nią materiał, odczekaj pół godziny, a następnie wyczyść powierzchnię odkurzaczem.

Surowy ziemniak

Surowy ziemniak przekrojony na pół usunie ślady po palcach z lakierowanych mebli, a także przywróci blask pozłacanym powierzchniom.

Sok z cytryny z solą

Sok z cytryny z solą to mieszanka, która bardzo dobrze rozpuszcza rdzę na metalowych powierzchniach.

Ważny do 06-08-2021
Ważny do 11-09-2021
Ważny do 19-08-2022
Ważny do 07-08-2022
1 szt.
12 szt.
Ważny do 19-08-2022
Dodaj do ulubionych
CILLIT BANG Super Silny Środek do kamienia i brudu - spray (super cena) 750 mlCILLIT BANGSuper Silny Środek do kamienia i brudu - spray (super cena)750 ml19,99 zł / l
Przy zakupie 2 szt.Aktywuj promocję
Przy zakupie 2 szt.
14,99zł/szt.19,99
Ważny do 30-06-2021
Dodaj do ulubionych
CILLIT BANG Super Silny Środek do tłuszczu - spray (super cena) 750 mlCILLIT BANGSuper Silny Środek do tłuszczu - spray (super cena)750 ml19,99 zł / l
Przy zakupie 2 szt.Aktywuj promocję
Przy zakupie 2 szt.
14,99zł/szt.19,99
Ważny do 25-08-2021
Ważny do 17-07-2022
Ważny do 19-08-2021
Ważny do 11-08-2022
Ważny do 26-07-2022
1 szt.
14 szt.
Dodaj do ulubionych
CIF Mleczko do czyszczenia Lemon 780 gCIFMleczko do czyszczenia Lemon780 g10,50 zł / kg
Super cena
8,1910,19
Ważny do 04-01-2021
Dodaj do ulubionych
CIF Mleczko do czyszczenia Lila 780 gCIFMleczko do czyszczenia Lila780 g10,50 zł / kg
Super cena
8,1910,19
Ważny do 16-09-2021
Dodaj do ulubionych
CILLIT BANG Aktywna piana do czyszczenia - Osady z Mydła i Prysznice 600 mlCILLIT BANGAktywna piana do czyszczenia - Osady z Mydła i Prysznice600 ml24,98 zł / l
Przy zakupie 2 szt.Aktywuj promocję
Przy zakupie 2 szt.
14,99zł/szt.19,99
Ważny do 16-01-2022
Ważny do 29-08-2020
Ważny do 22-08-2020
Ważny do 06-09-2020
Ważny do 17-08-2020
Ważny do 29-08-2020
Ważny do 12-09-2020
Ważny do 01-08-2020
Ważny do 12-09-2020
Ważny do 06-09-2020
Ważny do 31-08-2020
Ważny do 17-08-2020
Ważny do 31-08-2020
Ważny do 12-09-2020
Ważny do 31-08-2020