... Ładowanie ...
KROKUS Powidła aroniowo - jabłkowe bez cukru 310 g
Dodaj do ulubionych

KROKUS Powidła aroniowo - jabłkowe bez cukru

310 g
FriscoNowy, zapakowany
Produkt wycofany
0,00
za 1 szt. / 310 g
0,00 / kg
EAN: 5906732624499
Cena za kg:0,00
Waga:310 g
Marka:KROKUS
EAN:5906732624499

Powidła aroniowo – jabłkowe łączą w sobie zalety obu owoców aronii i jabłek. Cenne antyoksydanty pochodzące z aronii, zapobiegają niszczeniu komórek przez wolne rodniki. Błonnik i pektyny pochodzące z jabłek wspomagają pracę układu trawiennego, regulują poziom cholesterolu i cukru we krwi. Powidła zawierają więcej potasu niż świeże jabłka, a potas wspomaga pracę sera i mięśni.

Produkcja powideł bez dodatku cukru wymaga staranności. Całe owoce ze skórką, rozparzamy, przecieramy przez gęste sita i zagęszczamy w wyparkach (kociołkach próżniowych gdzie temperatura wrzenia wynosi 80°C). Dzięki czemu powidła są gładkie i udaje się nam zachować więcej wartości odżywcze zawartych w owocach niż w powidłach przygotowywanych w domu.

Powidłami aroniowo-jabłkowymi bez dodatku cukru można posmarować chleb z masłem, tost, bułkę czy rogalika. Dobrze smakują z naturalnymi serkami, kaszami, ryżem gotowanym na mleku. Proponujemy dodać je do porannej owsianki czy musli. Można z nich również przygotować ciekawy sos mięs.