Ładowanie...

Szanowni Klienci, informujemy że w dniach 21 i 22 kwietnia Biuro Obsługi Klienta jest nieczynne. Zapraszamy do kontaktu po świętach.

Woda mineralna niegazowana - Kryniczanka to woda, której historia rozpoczęla się 224 lata temu.
Dodaj do ulubionych

KRYNICZANKA Natural still mineral water

Naturalna woda mineralna niskonasycona CO2 ze źródła

1.5 l
Best before 04-01-2020
FriscoNew, packed
2.39 PLN
for 1 pc / 1.5 l
1,59 / l
EAN: 5901115000068
Price for l:1,59 PLN
Capacity:1.5 l
EAN:5901115000068
Kryniczanka - naturalna woda niegazowana. Pochodzi ze źródła bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy- Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To tam powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód. Kryniczanka, dzięki bardzo dużej zawartości wapnia, proponowana jest jako woda wzmacniającą układ kostny, rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport. Zalecana w profilaktyce zdrowotnej. Naturalna woda mineralna niegazowana Kryniczanka posiada niezbędną dlaorganizmu ilość magnezu, potasu i wielu innych mikroelementów poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo.się negatywnie na kondycji całego organizmu. Pełni on również ochronną rolę w stosunku do ekotoksyn środowiskowych. Niedobory magnezu powodują bóle głowy, brak koncentracji, kołatanie serca.

Znajdujący sie w jej skladzie potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg niekorzystnych objawów (bolesne skurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca).

Kryniczanka zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu (regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach), odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.