Szanowni Państwo, informujemy, że codziennie o godz. 9:00 oraz 19:00 otwieramy dodatkowe terminy dostaw na dzień kolejny.

Sortuj

Rodzaje

Brak dodatkowych filtrów.

Marki

Brak dodatkowych filtrów.

Dodaj do ulubionych
ALPRO Napój sojowy bez cukru 1 l
Ważny do 03-01-2022

Oferty

Mleko sojowe

Mleko sojowe – a właściwie napój sojowy, to w pełni roślinna esencja powstająca z ziaren soi lub mąki sojowej. Tradycyjnie produkowane w Chinach i krajach Azji Wschodniej (soja jest głównym składnikiem kuchni orientalnej), od lat cieszy się popularnością również w innych regionach świata, m.in. Europie.Napoje sojowe charakteryzują się subtelnie słodkim smakiem przy stosunkowo niskiej zawartości cukru. Z uwagi na to, że nie posiadają w swoim składzie laktozy, są idealne dla osób z nietolerancją pokarmową. Niska zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że tego typu produkty w pełni odpowiadają zaleceniom żywieniowym – nie przyczyniają się bowiem do zwiększenia poziomu cholesterolu we krwi.

Mleko sojowe – źródło niezbędnych witamin

Mleko sojowe stanowi doskonałe źródło białka, dzięki czemu z powodzeniem może zostać włączone do diety przez wegan i wegetarian jako zamiennik białka zwierzęcego. Wapń oraz witaminy B2, B12 i D wykazują korzystny wpływ na ludzki organizm. Wapń przyczynia się do wzmocnienia kości i zębów, a witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i zwiększa koncentrację. Napoje sojowe mogą być wzbogacone o dodatkowy aromat smakowy, np. waniliowy czekoladowy lub bananowy. Dzięki stanowią dobry dodatek do kawy, zastępując owocowe syropy. Z uwagi na to, że mleko sojowe bardzo dobrze się pieni, szczególnie dobrze sprawdzi się podczas przygotowywania cappucino czy cafe latte.