Szanowni Państwo, informujemy, że codziennie o godz. 9:00 oraz 19:00 otwieramy dodatkowe terminy dostaw na dzień kolejny.

promocja
Sortuj

Rodzaje

Brak dodatkowych filtrów.

Marki

Brak dodatkowych filtrów.

Dodaj do ulubionych
JAN NIEZBĘDNY Filtry do kawy rozmiar 4, 50 szt 1 szt
Ważny do 31-12-2024
Dodaj do ulubionych
JAN NIEZBĘDNY Filtry do kawy rozmiar 4, 100 szt 1 szt
Ważny do 22-09-2024
Dodaj do ulubionych
JAN NIEZBĘDNY Filtry do kawy rozmiar 2, 50 szt 1 szt
Ważny do 03-10-2024
Dodaj do ulubionych
JAN NIEZBĘDNY Filtry do kawy rozmiar 2, 100 szt 1 szt
Ważny do 28-09-2024

Oferty

Dzbanki filtrujące – działanie i zastosowanie

Filtry do wody to szeroka gama produktów, które gwarantują skuteczne oczyszczanie wody kranowej ze znajdujących się w niej zanieczyszczeń. Przefiltrowana woda jest nie tylko pozbawiona wszelkich szkodliwych związków organicznych, takich jak metale ciężkie, chlor czy rdza, ale też zdrowsza i smaczniejsza.Na rynku coraz popularniejsze są dzbanki z filtrem, których najważniejszym elementem jest wkład węglowy. Aby woda z czasem nie zyskała metalicznego posmaku, wkład należy wymieniać co dwa lub trzy tygodnie. Niektóre dzbanki filtrujące wyposażone są w mechaniczny lub elektroniczny wskaźnik zużycia - dzięki tej funkcjonalności zyskasz pewność, że filtr należy wymienić.Optymalnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w komplet kilku filtrów do wody, co uchroni Cię przed nagłym, niespodziewanym zużyciem wkładu na przykład podczas górskiej wędrówki czy wypadu z rodziną za miasto. Wystarczy wrzucić zapasowe filtry do plecaka – i voila – zdrową i smaczną wodę będziesz miał zawsze przy sobie! Nie musisz być w pobliżu kranu – butelkę lub dzbanek napełnisz wodą ze strumyka czy źródełka.

Filtry do wody – remedium na osad z kamienia

Wielu konsumentów zainteresuje fakt, że dzbanki filtrujące zmiękczają wodę, więc stanowią wybawienie dla takich sprzętów gospodarstwa domowego, jak czajniki, ekspresy do kawy czy generatory pary. Po skorzystaniu z filtrów do wody, na ich dnie już nigdy więcej nie będzie gromadził się osad z kamienia.Kto się z nim zmierzył, ten wie, że potrafi on być nie tylko nieestetyczny – wpływa także na pogorszenie smaku herbaty czy kawy. Ponadto jest zazwyczaj trudny do usunięcia i przyczynia się do szybszego zużycia Twojego domowego AGD.

Filtry do wody – czym kierować się podczas ich zakupu?

Decydując się na zakup dzbanka na wodę, powinieneś kierować się nie tylko jego wysokiej jakości wykonaniem, ale także pojemnością. Ta uzależniona jest zazwyczaj od kształtu naczynia.Dla dwóch lub większej ilości osób idealnie nada się dzbanek filtrujący o pojemności 1,4-2L. Na samotne spacery, rowerową przejażdżkę czy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, rekomendujemy zakup butelki filtrującej 0,6L. Tego typu produkty wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które nie zawierają szkodliwego dla zdrowia bisfenolu A (BPA) (składnik ten wpływa na zaburzenie gospodarki hormonalnej). Butelki z filtrem gwarantują także wysoki komfort picia za sprawą wyciąganego ustnika. Ponadto są lekkie, a za sprawą swych kompaktowych rozmiarów, bez problemu zmieszczą się w plecaku, torebce lub rowerowym koszyku. Dzbanki filtrujące został natomiast zaprojektowane tak, aby można je było umieścić w drzwiach lodówki.

Dzbanki na herbatę i filtry do kawy

Dzbanek na herbatę sprawdzi się zarówno w zimowe wieczory, jak i letnie, upalne dni. Możesz zaparzyć w nim swój ulubiony rozgrzewający napar albo przyrządzić orzeźwiającą lemoniadę. Dodając miętę i cytrynę skutecznie ugasisz pragnienie.Jeśli jesteś kawoszem, pomyśl o filtrze do kawy – dzięki niemu pozbędziesz się zalegających na dnie kubka fusów, które lubią pozostawiać w przestrzeniach między zębami. Kawę podaną w dzbanku z zaparzaczem możesz postawić w kuchni lub przy stanowisku pracy w domowym biurze, a także poczęstować nią pozostałych domowników. Gdy wystygnie, dodaj do środka kostki lodu – picie zimnej kawy zapewni Ci zastrzyk energii na cały dzień i zwiększy efektywność Twojego mózgu!

Dzbanki z filtrem to oszczędność czasu i pieniędzy

Warto mieć na uwadze także to, że zakup filtrów do wody to podwójna oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Korzystając z dzbanka filtrującego lub butelki z filtrem, oszczędzasz na kosztach związanych z codziennym zakupem wody mineralnej w sklepach. Korzystając z przedmiotów wielokrotnego użytku, a więc żyjąc ekologicznie, przyczyniasz się do uniknięcia katastrofy klimatycznej. Pamiętaj, że wszechobecne plastikowe butelki, czyli tzw. butelki PET, rozkładają się w przyrodzie od 100 do nawet 1000 lat! Zakup filtrów do wody to inwestycja, która nie nadwyręży znacząco Twojego portfela, a może mieć pozytywny wpływ na środowisko.Większość dzbanków filtrujących, w tym także dzbanki na herbatę i butelki z filtrem, nadają się do mycia w zmywarce. Jeśli cenisz swój czas lub nie masz go za wiele w ciągu dnia, wystarczy że wrzucisz swoje filtrujące pojemniki do zmywarki wraz ze sztućcami i naczyniami. Oszczędzisz w ten sposób także wodę – nie musisz bowiem specjalnie odkręcać kranu, aby umyć dzbanek czy butelkę.