Szanowni Państwo, informujemy, że codziennie o godz. 9:00 oraz 19:00 otwieramy dodatkowe terminy dostaw na dzień kolejny.

promocja
Sortuj

Rodzaje

Brak dodatkowych filtrów.

Marki

Brak dodatkowych filtrów.

Dodaj do ulubionych
JAN NIEZBĘDNY Pojemnik żaroodporny szklany 500ml 1 szt
Ważny do 19-09-2024
Dodaj do ulubionych
JAN NIEZBĘDNY Pojemnik żaroodporny szklany 700ml 1 szt
Ważny do 06-10-2024
Ważny do 26-09-2024
Ważny do 06-10-2024
Dodaj do ulubionych
JAN NIEZBĘDNY Pojemnik silikonowy na żywność 800ml 1 szt

Oferty

Pojemniki próżniowe na żywność

Według Prezesa Federacji Polskich Banków Żywności, każdego roku Polacy marnują około dwóch ton jedzenia. Głównym powodem tego, że żywność ląduje w koszu, jest zazwyczaj utrata jej świeżości. Chcąc w przyszłości uniknąć wyrzucania jedzenia, warto zaopatrzyć się w komplet pojemników próżniowych.Na rynku dostępne są zarówno plastikowe, silikonowe, jak i szklane pojemniki na żywność. Szkło odporne jest na odkształcanie się, odbarwianie, a przez to, że nie wchodzi w reakcje chemiczne z żywnością – nie wpływa na jej smak, zapach czy kolor. Zarówno plastik, jak i szkło oraz silikon, są łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki zdejmowanym uszczelkom, możesz wrzucić je do zmywarki wraz z innymi naczyniami bez obaw o zniszczenie tworzywa.Pojemniki do przechowywania żywności są praktycznymi, kompaktowymi akcesoriami, które pozwalają cieszyć się dłużej Twoim pysznym, aromatycznym jedzeniem. Żywność przechowywana w pojemnikach próżniowych nie traci swoich walorów smakowych, zachowuje świeżość i nadaje się do spożycia nawet kilka dni po ugotowaniu. Wszystko za sprawą hermetycznego zamknięcia, które nie przepuszcza lub ogranicza przepuszczanie powietrza. Dzięki temu także szkodliwa flora bakteryjna nie ma szans na rozwój.

Odpowiednie przechowywanie jedzenia – jak zadbać o swoje jedzenie?

Odpowiednie przechowywanie żywności to podstawa w zarządzaniu domową spiżarnią, a także gwarancja zdrowego żywienia. Przechowując jedzenie w sposób nieprawidłowy, tracisz podwójnie: finansowo i zdrowotnie. Jeśli zaopatrzyłeś się już w pudełka próżniowe, pamiętaj o trzymaniu ich w odpowiednim środowisku – temperatura pokojowa nie zapewni żywności takich warunków, jak ta panująca w Twojej lodówce. Dzięki kompaktowym rozmiarom, zarówno plastikowe jak i szklane pojemniki na żywność zmieszczą się nawet w małej chłodziarce. Pojemniki próżniowe są też idealnym rozwiązaniem, jeśli wybierasz się na krótką podróż za miasto lub jesteś studentem, który często wraca z domu z zapasem jedzenia. Nie musisz używać plastikowych, szkodliwych dla środowiska reklamówek – pojemniki do przechowywania żywności są wielokrotnego użytku, a ich odpowiednia eksploatacja gwarantuje, że będą służyć Ci nawet przez kilka lat.

Duży wybór pojemników do przechowywania żywności

W sklepie Frisco znajdziesz szeroki asortyment pojemników do przechowywania żywności. Kupisz je pojedynczo lub w komplecie. Warto zainwestować w pudełka różnego typu, by wybrać najbardziej optymalne dla siebie. Niektóre z nich, zwłaszcza szklane, oprócz spełniania swojej praktycznej funkcji, mogą stać się także minimalistyczną dekoracją.