Herbaty czarne – wyjątkowy smak dzieciństwa

Herbata to nic innego jak aromatyczny napar przyrządzany z liści i pąków rośliny o tej samej nazwie. W zależności od czasu ich fermentacji i suszenia, wyróżnia się różne gatunki herbaty: czarne, zielone, białe, żółte itd. Herbaty czarne są bez wątpienia najpopularniejsze i to właśnie one dominują na sklepowych półkach. Ten rodzaj herbaty jest obecnie produkowany na świecie w największej ilości. Główni producenci herbaty czarnej to: Indie, Kenia, Sri Lanka, Turcja i Chiny. Czarna herbata wielu osobom kojarzy się z czasem dzieciństwa, kiedy to z przyjemnością pita była do posiłków, głównie śniadania – nie tylko w domu, ale również na szkolnej stołówce. Dziś herbaty można napić się dosłownie na każdym rogu: w kawiarniach, lokalach gastronomicznych, a nawet fastfoodowych sieciówkach. Czarne herbaty można znaleźć również w automatach z ciepłymi napojami, zlokalizowanych np. na dworcach czy w galeriach handlowych. O popularności herbaty w naszym kraju niech świadczy fakt, że Polska, pod względem jej picia (rocznie na osobę), zajmuje 3. miejsce wśród wszystkich krajów europejskich.

Czarne herbaty - remedium na przeziębienie

Czarne herbaty stanowią doskonałe propozycje trunku w chłodne, jesienne lub zimowe dni. Pite z dodatkiem miodu i cytryny, nie tylko rozgrzewają, ale mają również ogromny wpływ na organizm, a zwłaszcza układ odpornościowy. Nie bez przyczyny podczas przeziębienia sięgamy po herbaty czarne właśnie w takiej formie. Chcesz zabrać gorący napój ze sobą na uczelnię, do pracy lub na spacer do parku? Wystarczy, że zaparzysz herbatę w termosie lub kubku termicznym. Latem, herbata może być pita na zimno - trunek ten skutecznie nawadnia organizm podczas upałów, ale także choroby. Warto wiedzieć, że herbaty czarne zawierają w swoim składzie stosunkowo wysokie stężenie teiny, czyli herbacianego odpowiednika kofeiny. Dzięki temu pobudzają niemal tak samo, jak kawa, wspierając zdolności poznawcze i zwiększając koncentrację. Zawarty w herbacie czarnej fluor ma natomiast znaczenie dla zdrowia jamy ustnej, a szczególnie zębów, a także wpływa na utrzymanie prawidłowej gęstości mineralnej kości.

Herbaty czarne w sklepie Frisco.pl

Szukasz herbaty czarnej, która będzie doskonałym remedium na przeziębienie? Zbliża się spotkanie ze znajomymi lub rodziną, a Twoje zapasy tego aromatycznego napoju właśnie się skończyły? W sklepie Frisco.pl znajdziesz wszystkie herbaty czarne: liściaste, ekspresowe, w torebkach, a także aromatyzowane, z dodatkiem suszu owocowego. Zadbaj o odpowiednie zapasy, kupując herbaty czarne w wydajnych opakowaniach (50 lub 100 torebek).Znudził Ci się smak klasycznej czarnej herbaty? Postaw na niebanalne połączenia smakowe. Nie musisz szukać najbliższej herbaciarni, bowiem w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór czarnej herbaty, które zachwycą Cię wyjątkowym aromatem. Oprócz tradycyjnych propozycji, w asortymencie Frisco.pl dostępne są czarne herbaty z dodatkami. Wybieraj spośród takich produktów, jak m.in.: +herbata czarna aromatyzowana o smaku owoców tropikalnych, +herbata czarna aromatyzowana o smaku maliny i marakui, +herbata bez kofeiny, +herbata cytrynowa, +mieszanka herbat cejlońskich.