Woda lecznicza

Woda lecznicza to naturalna woda podziemna, która posiada zdecydowanie więcej składników mineralnych, niż popularne wody, a dzięki temu odznacza się silnymi właściwościami terapeutycznymi. Wydobywa się ją z głębokich źródeł, jest ona czysta i zawiera rozmaite stężenie wapnia, magnezu, sodu. Niektóre z tego typu wód mają również gazy, w tym dwutlenek węgla, siarkowodór lub radon.

Rodzaje wód leczniczych i ich terapeutyczne działanie

Wody lecznicze występujące na terenie Polski można podzielić na cztery grupy: + szczawy bogate w węglan wapnia, sodu i dwutlenek węgla, + szczawy żelaziste ze związkami alkalicznymi i żelazem, + wody chlorkowo-sodowe zawierające chlorek sodu, jod, brom i żelazo, + wody siarkowe pełne związków siarki, ale także i chlorku sodu. Zawartość poszczególnych minerałów oraz ich proporcje pozwalają na poprawę metabolizmu, pomagają leczyć chorobę wrzodową, nieżyt żołądka, nerki, a nawet cukrzycę. Ponadto mają korzystny wpływ na gospodarkę wodno-elektrolitową i uzupełniają niedobór określonych minerałów. Dlatego picie wód leczniczych zalecają lekarze specjaliści dla podtrzymania procesu leczenia. Ale ich spożycie warto zawsze skonsultować, gdyż ich przedawkowanie może zaszkodzić zdrowiu.

Woda lecznicza Jan – właściwości

Woda Jan to szczawa wodorowęglanowo-wapniowa odznaczająca się wysoką zawartością chlorków. Ma silne działanie moczopędne, dlatego jest idealna do wsparcia procesu leczenia chorób nerek oraz dróg moczowych, najlepsza przy kamienicy nerkowej. Poleca się ją również osobom chorującym na cukrzycę lub miażdżycę. Wodę Jana i wodę Zuber można połączyć, a ich wspólne działanie obniża poziom cukru i cholesterolu we krwi. ##Woda Zuber – właściwości Woda Zuber to szczawa o bardzo dużej mineralizacji. Doskonale sprawdzi się w leczeniu schorzeń wątroby i dróg żółciowych, nadkwasocie, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy - działa żółciopędnie i żółciotwórczo. Ponadto pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępnych u nas wód leczniczych, w tym wody Jana i wody Zuber.