Szanowni Państwo, ze względu na wzmożone zainteresowanie zakupami, dostępne terminy dostaw mogą być odległe. Codziennie o godz. 9:00 oraz 19:00 otwieramy dodatkowe terminy dostaw na dzień kolejny. O dostępności terminów informujemy również za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Zachęcamy do jej pobrania.

Patyczki i płatki kosmetyczne

Patyczki i płatki kosmetyczne dla dzieci

O pielęgnacji całego ciała dziecka mówi się bardzo dużo, a stosunkowo nie wiele czasu poświęca się higienie uszu u najmłodszych - co jest bardzo ważne i ma duży wpływ na prawidłowe słyszenie. Uszy noworodka, niemowlaka i małego dziecka powinny być 2 do 3 razy w tygodniu czyszczone, najlepiej za pomocą patyczków higienicznych dla dzieci, ale wraz z odpowiednim preparatem usuwającym samoczynnie woskowinę. Skóra uszu jest delikatna i wrażliwa, dlatego zbyt często myta będzie się nadmiernie wysuszać i łuszczyć.

Czyszczenie uszu u dzieci– mamy swoje sposoby!

Chcąc wyczyścić ucho dziecka, wpierw wciśnijmy preparat do usuwania woskowiny, połóżmy dziecko na boku i lekko zwilżonym patyczkiem zbierzmy woskowinę, która wypłynęła samoczynnie. Starajmy się nie wepchnąć jej z powrotem do ucha, co może spowodować powstanie tzw. korka woskowinowego, który znacznie pogorszy dziecku słuch oraz może doprowadzić do groźnej infekcji, wymagającej wizyty specjalistycznej u laryngologa. Nie obawiajmy się, jeśli do ucha dziecka dostanie się woda, bo jeśli błona bębenkowa jest w całości, zatrzyma wilgoć, a woda wypłynie samodzielnie w ciągu kilkunastu minut. Do higieny uszu najmłodszych dzieci warto wybierać patyczki higieniczne dla dzieci z ogranicznikiem, blokujące dostęp do wnętrza ucha, niwelując ryzyko uszkodzenia błony bębenkowej.

Płatki kosmetyczne dla niemowląt – do czego można je stosować?

Płatki kosmetyczne dla niemowląt są doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o czyszczenie np. intymnych miejsc czy małżowin usznych. Mogą być stosowane zamiast chusteczek nawilżanych. Są one delikatne dla wrażliwej skóry dziecka, nie wywołują podrażnień, za to skutecznie oczyszczają. Płatki kosmetyczne dla niemowląt można kupić w wielu rozmiarach - te duże w razie potrzeb można przycinać. Wybierajmy te wykonane wyłącznie z naturalnych składników. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą patyczków higienicznych dla dzieci oraz płatków kosmetycznych dla niemowląt.