Ładowanie...
Zamawiam
Koszyk: 0,00

Z powodu decyzji administracyjnej wstrzymujemy sprzedaż alkoholu. Przepraszamy za wszystkie niedogodności tym spowodowane.

BENECOL Margaryna z oliwą z oliwek 225 g

Tłuszcz do smarowania o zawartości 55% tłuszczu, z dodatkiem stanoli roślinnych, oliwy z oliwek i witamin.

Data ważności: 25-01-2019
Ważne30+dni
Benecol - Margaryna z oliwą z oliwek to zdrowa alternatywa dla tradycyjnej margaryny.
FriscoNowy, zapakowany
11,29
za 1 szt. / 225 g
50,18 / kg
EAN: 5901549469073
Dodaj do listy zakupowej
Żeby mieć dostęp do list zakupowych, musisz się zalogować.

Opis produktu

Ukryj
Benecol to jedyny produkt, wzbogacony w stanole roślinne. Jak udowodniono w badaniach klinicznych stanole roślinne aktywnie obniżają poziom cholesterolu we krwi. Stanole roślinne występują naturalnie we wszystkich produktach spożywczych pochodzenia roślinnego. Jednak ich zawartość w zwykłej diecie jest niewystarczająca do obniżenia poziomu cholesterolu. Dlatego stężenie stanoli roślinnych w Benecolu podwyższono do poziomu wielokrotnie przewyższającego przeciętne dzienne spożycie w innych produktach roślinnych. Aby dostarczyć organizmowi taką ilość stanolu, która znajduje się w dziennej porcji margaryny Benecol, należałoby zjeść 8kg kukurydzy! Porcja stanoli roślinnych spożywana regularnie na 3 kanapkach posmarowanych margaryną Benecol powoduje zmniejszenie wchłaniania cholesterolu o 60%.Stanole roślinne nie tracą swoich dobroczynnych właściwości w wysokich temperaturach, dlatego na Benecolu można również smażyć i piec potrawy. Benecol Z OLIWĄ Z OLIWEK to prawdziwa przyjemność smaku oraz skarb dla zdrowia! Drzewo oliwkowe od wieków uchodzi za symbol dobrobytu i pokoju. Przypisywano mu nie tylko lecznicze, ale i magiczne właściwości. Oliwa z oliwek nazwana przez Homera złotym płynem jest ceniona z powodu swojego dobroczynnego wpływu na zdrowie; jestbogata w dobroczynne kwasy jednonienasycone, obfituje w witaminę E będącą naturalnym antyutleniaczem. Dzięki temu stanowi synonim dobrego smaku i samopoczucia .Benecol jako produkt, którego misją jest codzienne wspomaganie zdrowia serca został wzbogacony o ten cenny składnik; 20% tłuszczu znajdującego się w Benecol zastąpiono oliwą z oliwek. Również sam smak Benecolu zyskał nowy szlachetny wymiar - delikatną oliwkową nutę

Składniki

Pokaż

Składniki

woda

olej rzepakowy

rafinowana oliwa z oliwek (11%)

estry stanoli roślinnych (8,7 g / 100 g*)

tłuszcz roślinny (palmowy)

maślanka w proszku (z mleka)

sól (0,9%)

emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyna)

aromaty

regulator kwasowości (kwas cytrynowy)

barwnik (beta-karoten)

witamina A (retinol)

witamina D (cholekalcyferol)

*ekwiwalent stanoli roślinnych 5,3 g / 100 g

Zawartość tłuszczu 55%

Dodatki

konserwanty: Nie zawiera

Zalecenia dla alergików

Mleko: Zawiera

Wartości odżywcze

Pokaż

Wartości odżywcze

Składnik pokarmowyw 100 g
Wartość energetyczna2052 kJ / 499 kcal
Tłuszcz:55 g
w tym kwasy nasycone11 g
Węglowodany:0,6 g
w tym cukry0,6 g
Białko0,4 g
Sól0,9 g
Witamina A760 µg / 95% RWS*
Witamina D7,2 µg / 144% RWS*
Witamina E6 mg / 50% RWS*
Omega-3 (kwas alfa linolenowy)2,7 g
Stanole roślinne5,3 g
*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Przygotowywanie i przechowywanie

Pokaż

Rodzaj przechowywania

Typ: Schładzać

Warunki przechowywania

Min. temp. °C4
Maks. temp. °C8

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze od +4°C do +8°C.

Przygotowanie i stosowanie

Benecol z oliwą z oliwek możesz stosować do: - smarowania pieczywa - gotowania - smażenia - pieczenia W trosce o zdrowe serce używaj codziennie!

Opakowanie

Pokaż

Rozmiar opakowania

225

Jednostka

g

Waga brutto: 239

Wymiar liczbowy: 225

Jednostka (specyficzna): Gramów

Liczba użyć

7.5

Użycie

Opakowanie 225 g zawiera 7,5 porcji po 30 g.

Rodzaj opakowania

Typ: Opakowanie plastikowe

Informacje o recyklingu

Opakowanie: Nadające się do recyklingu

Kraj

Kraj produkcji: UE

Język produktu

Główny język opisupolski
Język danychpolski

Języki na opakowaniu

polski

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Pokaż

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Produkt nie jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi. Benecol z oliwą z oliwek należy stosować w ramach zrównoważonej i różnorodnej diety, obejmującej regularne spożywanie owoców i warzyw w celu utrzymania poziomu karotenoidów. 30 g to zalecana dzienna porcja produktu Benecol z oliwą z oliwek, zawierająca dawkę stanoli roślinnych 1,6 g. Efekt obniżenia poziomu cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni stosowania, przy spożyciu 1,5-2,4 g stanoli roślinnych dziennie, czyli np. 3-4 kromek pieczywa, posmarowanego produktem Benecol z oliwą z oliwek. Należy unikać spożycia dodanych stanoli roślinnych w ilościach większych niż 3 g / dobę. Produkt Benecol z oliwą z oliwek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci poniżej 5. roku życia. Spożywanie produktu Benecol z oliwą z oliwek przez osoby zażywające leki na obniżenie stężenia cholesterolu powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarską. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka.

Dolna granica wieku

5

Trademark Information

Benecol jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Raisio Nutrition Ltd, Finlandia.

Informacje producenta

Pokaż

Opis produktu

Benecol z oliwą z oliwek zawiera stanole roślinne, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu. Już 30 g Benecolu zapewnia dawkę stanoli, która pozwala na obniżenie cholesterolu o 7-10% po 2-3 tygodniach stosowania. Benecol należy stosować w ramach zrównoważonej i różnorodnej diety, obejmującej regularne spożywanie owoców i warzyw w celu utrzymania poziomu karotenoidów. Benecol został opracowany z myślą o Twoim Sercu - Dzięki olejom roślinnym jest bogaty w kwasy tłuszczowe Omega 3 (kwas alfa linolenowy) - Zawiera o 79% mniej tłuszczów nasyconych niż masło Estry stanoli roślinnych obniżają stężenie cholesterolu. Wysokie stężenie cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca.

Cechy

rekomendowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu

stanole roślinne

11% oliwy z oliwek

nie zawiera substancji konserwujących

Marka

Benecol

Marka: Benecol

Produkt

Nazwa funkcjonalnaTłuszcz do smarowania z dodatkiem stanoli roślinnych
Wariantz oliwą z oliwek

O marce

Benecol Klinicznie udowodniona redukcja cholesterolu

Pochodzenie

Wyprodukowano w Unii Europejskiej

Oświadczenia żywieniowe

Tłuszcz do smarowania o zawartości 55% tłuszczu, z dodatkiem stanoli roślinnych, oliwy z oliwek i witamin.

Oświadczenia zdrowotne

Benecol z oliwą z oliwek zawiera stanole roślinne, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu. Już 30 g Benecolu zapewnia dawkę stanoli, która pozwala na obniżenie cholesterolu o 7-10% po 2-3 tygodniach stosowania. Benecol należy stosować w ramach zrównoważonej i różnorodnej diety, obejmującej regularne spożywanie owoców i warzyw w celu utrzymania poziomu karotenoidów.

Estry stanoli roślinnych obniżają stężenie cholesterolu. Wysokie stężenie cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca.

Produkt nie jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi.

30 g to zalecana dzienna porcja produktu Benecol z oliwą z oliwek, zawierająca dawkę stanoli roślinnych 1,6 g. Efekt obniżenia poziomu cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni stosowania, przy spożyciu 1,5-2,4 g stanoli roślinnych dziennie, czyli np. 3-4 kromek pieczywa, posmarowanego produktem Benecol z oliwą z oliwek.

Produkt Benecol z oliwą z oliwek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci poniżej 5. roku życia. Spożywanie produktu Benecol z oliwą z oliwek przez osoby zażywające leki na obniżenie stężenia cholesterolu powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarską. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka.

Logotypy stron trzecich

Green Dot

Dane teleadresowe

Pokaż

Nazwa i adres producenta

Wyprodukowano dla: Raisio Sp. z o.o. ul. Puławska 303 02-785 Warszawa

Adres zwrotny

Raisio Sp. z o.o. ul. Puławska 303 02-785 Warszawa www.benecol.pl facebook.com/Beneco/Polska

Adres internetowy

www.benecol.pl