Akcelerator FoodForward

Przy jedzeniu myślimy o przyszłości! Jesteśmy przekonani, że jest roślinna, a nowoczesne menu może być dobre dla planety i dla człowieka. Dla nas liczy się smak, skład i zrównoważone podejście do biznesu.

Akcelerator FoodForward pomaga rosnąć polskim startupom spożywczym, a dużym producentom wdrażać innowacje. Dzięki współpracy z Frisco.pl produkty, które polecamy mogą trafić do Waszego koszyka

Tradycyjne sery w roślinnej odsłonie

Ser to podstawowy artykuł spożywczy, znany od tysięcy lat. Polska firma Wege Siostry, stosując tradycyjne metody serowarstwa, tworzy całkowicie roślinną alternatywę dla sera. Produkty są tworzone z nerkowców, poddanych fermentacji bakteriami kwasu mlekowego. Dodajemy nieaktywne płatki drożdżowe, a do Toczonych niewielką ilość oleju kokosowego. Taką bazę wzbogacamy aromatycznymi przyprawami oraz ziołami. Polecamy też Osełkę - wyjątkowe masło roślinne z żywymi kulturami bakterii. Osełka jest tłusta, kremowa, dobrze rozsmarowuje się na pieczywie i nadaje się do smażenia. Produkty Wege Sióstr mają bardzo proste składy, są naturalnie bezglutenowe. Nie zawierają konserwantów.

Roślinna wersja kultowego majonezu!

Majonez Kielecki Roślinny to jak sama nazwa wskazuje roślinny, kremowy a przede wszystkim niezwykle apetyczny sos. Bogactwo przypraw powoduje, że jest wyjątkowo smaczny. Jego charakterystyczny, lekko kwaskowy smak i aksamitna konsystencja sprawiają, że świetnie pasuje do sałatek, czy jako dodatek do kanapek.

Ze względu na swój charakter produkt określić można jako przyjazny dla wegan, wegetarian jak również osób uczulonych na jajka lub z innych przyczyn ich unikających. Nie oznacza to jednak, jest adresowany wyłącznie do wskazanych powyżej nabywców. Ze względu na swoje wysokie walory smakowe Majonez Kielecki Roślinny może być ciekawą alternatywą dla konsumentów „tradycyjnych” wariantów tego typu sosów.

Poznaj roślinnego QURCZAKA

Dzięki unikalnej technologii produkcji Qurczak składa się z włókien, które do złudzenia przypominają włókna mięśniowe piersi drobiowej. Co więcej, nasz produkt zawiera więcej białka, a mniej tłuszczu, niż pierś z kurczaka. Dzięki połączeniu dwóch źródeł białka, fasoli i pszenicy, Qurczak ma pełen aminogram, co oznacza, że zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne, których potrzebuje nasz organizm.
Nie używamy żadnych ulepszaczy, jesteśmy dumni z czystego składu. Jako lokalni producenci lubimy mówić o tym, że połowa naszego produktu to polska, biała fasola, kupowana od lokalnych rolników. Naszą misją jest dostarczenie Tobie produktu, który niezauważalnie zastąpi w Twojej kuchni mięso kurczaka.

Dołącz do Roślinnej Rewolucji i rozwijaj z nami Qurczaka, który jest dobry dla naszej planety, zwierząt oraz dla naszego zdrowia.

Roślinny zamiennik mięsa Beanit ®

Beanit to pierwszy na świecie roślinny produkt białkowy wytwarzany z bobu. Jest produkowany przez polski startup we współpracy z młoda firmą z Finlandii. Beanit nie próbuje udawać mięsa. To jest po prostu pyszne, w 100% roślinne jedzenie. Nasze jedzenie jest smaczne, sycące i doskonale nadaje się dla osób na dietach wegańskiej, wegetariańskiej a także dla każdego, kto chce ograniczyć spożycie mięsa w swoim pożywieniu na rzecz produktów białkowych pochodzenia roślinnego. Wybierając Beanit dokonujesz zrównoważonego wyboru, więc ciesz się smakiem a reszta przyjdzie sama.

Nasz bohater: bób
Bób, jak i inne bobowate, jest pożądanym składnikiem zrównoważonej diety, bogatym w wartości odżywcze - przede wszystkim białka roślinne i minerały. Bób jest używany w Beanit po przesuszeniu, co nadaje produktowi ziemisty, brązowy kolor oraz lekko orzechowy posmak.
Tylko trzy składniki i naturalne przyprawy!
Beanit jest wyjątkowym, wysokobiałkowym produktem roślinnym, gdyż ma bardzo krótki i prosty skład. Zawiera tylko bób, białko grochu i czystą wodę! Żadnych sztucznych składników, kolorantów, wypełniaczy czy konserwantów a także nie zawiera soi, pszenicy ani glutenu.
Nasz opatentowany proces wytwarzania jest również bardzo prosty - używamy gorącej wody i wysokiego ciśnienia do formowania produktów.

Wieloletnia tradycja i najnowsze rozwiązania technologiczne

Polska Róża to rodzinna firma, obecna na rynku od 40 lat. Cenimy tradycję oraz wieloletnie receptury, ale dostrzegamy także potencjał w nowościach technologicznych. Na przestrzeni ostatnich lat zmodernizowaliśmy park maszynowy, tak by dostarczać Państwu soki z jak największą ilością składników odżywczych i witamin. Specjalnie dobrane parametry pasteryzacji soku z róży pozwalają nam zachować w nim aż 450 mg naturalnej witaminy C.