Wciąż sprawiamy, że śniadania są lepsze

Od lat ciągle doskonalimy profil żywieniowy naszych produktów, sprawiając że śniadania są lepsze. Dokładamy wszelkich starań, by płatki i batony śniadaniowe Nestlé były zawsze najlepszym wyborem, dostarczając Tobie i Twojej rodzinie mnóstwo składników odżywczych w każdej misce.

Dlatego też, by umożliwić Ci świadomy wybór tego, co najlepsze wprowadzamy na opakowania oznaczenie Nutri-Score – bo jesteśmy dumni z naszych produktów.

Czym jest Nutri-Score?

Nutri-Score został opracowany przez międzynarodowy zespół niezależnych ekspertów do porównania wartości odżywczej w 100g (lub 100ml) produktów tej samej kategorii. Wynik w postaci kolorowo-literowej skali od A (polecane do spożycia częściej lub w większej ilości) do E (polecane do spożycia rzadziej lub w mniejszej ilości) pozwala lepiej zrozumieć wartość odżywczą danego produktu i uławia dokonywanie świadomych wyborów żywieniowych każdego dnia.

Co to jest Nutri-Score? Oto sześć najważniejszych faktów!

Jest to system oznaczania produktów spożywczych, który pomaga konsumentom w dokonywaniu świadomych wyborów podczas zakupów. Nutri-Score znajduje się w dolnej części przodu opakowania. Jest dobrze widoczny i zrozumiały, dzięki czemu stanowi dopełnienie tabeli wartości odżywczych umieszczonej na jego odwrocie lub boku.

Nutri-Score został opracowany przez zespół niezależnych ekspertów i spotkał się z pozytywną reakcją wielu organizacji konsumenckich i samych konsumentów w wielu krajach.

Nutri-Score analizuje produkt spożywczy w całości i porównuje składniki korzystne – te bardzo istotne dla zbilansowanej diety, ze składnikami mniej korzystnymi. Dzięki temu możemy na pierwszy rzut oka sprawdzić, jak zrównoważony jest dany produkt pod względem jego składu.

Badania wykazały, że Nutri-Score może pomóc konsumentom w dokonywaniu bardziej świadomych zakupów spożywczych.

Nutri-Score jest obliczany na podstawie wartości odżywczej w 100 gramów produktu, a nie na podstawie wielkości porcji - dzięki temu produkty z danej kategorii (np. różne płatki śniadaniowe) mogą być bezpośrednio porównywane.

Dzięki pięciopoziomowej skali kolorów i odpowiadającym im literom, konsumenci mogą sprawdzić wartość produktu w diecie i na jej podstawie dokonać bardziej świadomego wyboru żywieniowego. System ten obejmuje zakres od A w kolorze ciemnozielonym (produkt rekomendowany do spożycia częściej lub w większych ilościach) do ciemnoczerwonego E (produkt rekomendowany do spożycia rzadziej lub w mniejszych ilościach).

Jak obliczamy Nutri-Score?

Nutri-Score odnosi się do 100 g lub 100 ml produktu. Używa się go, by porównać produkty tej samej kategorii lub te spożywane przy tej samej okazji. System ten ocenia:

-zawartość składników pożądanych w diecie, takich jak: owoce, warzywa, orzechy, błonnik i białko;

-wartość energetyczną oraz zawartość składników, takich jak: cukry, tłuszcze nasycone czy sól, które należy ograniczyć.

Wynikiem końcowym jest różnica między uzyskanymi ocenami wyrażana na kolorowo-literowej skali od A do E.

Nutri-Score – prostsze wybory żywieniowe

Kiedy na produkcie znajdziesz Nutri-Score A, oznacza to że jest on rekomendowany do częstszego spożycia lub w większych ilościach. Produkty z Nutri-Score E powinny z kolei być ograniczane lub spożywane w mniejszych ilościach.
Zarówno produkty A, jak i E, mogą być częścią zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Należy jednak pamiętać, by ich porcje były dostosowane zgodnie z zaleceniami żywieniowymi. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przekazać je na naszych opakowaniach m.in. sugerując wielkość porcji, tak by śniadanie Twoje i Twojej rodziny było bardziej zrównoważone.