Fundacja UNAWEZA
10 + 10 zł dla Fundacji UNAWEZA

Jak to działa?

Fundacja UNAWEZA

Martyna Wojciechowska - założycielka Fundacji UNAWEZA:

Fundacja UNAWEZA wyrosła z potrzeby pomagania i wspierania kobiet na różnych krańcach świata. Choć urodziłyśmy się w różnych miejscach, mamy inne doświadczenia, kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną wciąż więcej nas łączy, niż dzieli. Każda z nas potrzebuje akceptacji, bezpieczeństwa dla siebie i dzieci, możliwości rozwoju. W Fundacji UNAWEZA DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewniamy dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy Ich marzenia.

Kabula i budowa domu dla dzieci z albinizmem

W XXI wieku w Tanzanii ludzie polują na ludzi. Osoby z albinizmem żyją tam w ciągłym strachu przed prześladowaniami i śmiercią. Nie mogą też liczyć na edukację, pomoc medyczną i prawną. Dlatego jak najszybciej MUSIMY DOKOŃCZYĆ BUDOWĘ DOMU, w którym Kabula i inne osoby z albinizmem będą mogły poczuć się wreszcie bezpieczne!

Carolina i inne dziewczyny z wysypiska śmieci

CAROLINA VILLEGAS to pepenadora, zbieraczka śmieci z Colonii Escalerillas w Meksyku. Ma szóstkę rodzeństwa i roczne dziecko. Cała rodzina pracuje na wysypisku. Szczęście jest wtedy, gdy znajdziesz dobre śmieci – zwykła mówić Carolina, która rzuciła szkołę, by pracować i wspierać budżet rodziny. Dzięki Fundacji UNAWEZA wróci do nauki, pomożemy Jej znaleźć pracę i zapewnić lepsze życie sobie i dziecku.