Wędliny sojowe
Sortuj

Rodzaje

Brak dodatkowych filtrów.

Marki

Brak dodatkowych filtrów.

Ważny do 11-11-2023
Produkt polecany
PALMOLIVE MEN Żel pod prysznic Energising 750 ml
Ważny do 08-06-2025
Ważny do 02-08-2022
Ważny do 27-09-2022
Ważny do 19-07-2022
Ważny do 22-07-2022
Ważny do 14-07-2022
Ważny do 02-08-2022
Ważny do 20-07-2022
Ważny do 02-08-2022
Ważny do 02-08-2022
Ważny do 19-07-2022

Wędliny sojowe

Wędlina sojowa produkowana jest na bazie soi, rosnącej głównie w południowo-wschodniej Azji. Roślina ta należy do rodziny strączkowych i bogata jest w białko, ale zawierające zdecydowanie mniej aminokwasów, niż to pochodzenia odzwierzęcego. Odznacza się też dużą zawartością witamin z grupy B, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, ponadto uchodzi za skarbnicę mikroelementów, w tym żelaza, magnezu i fosforu.Spożywając soję w dużych ilościach warto wiedzieć, że nadmiar fosforu prowadzi niestety do zaburzeń gospodarki wapiennej w organizmie, powoduje odwapnienia kości, przyspiesza rozwój miażdżycy, zaburza syntezę witaminy D, czego efektem końcowym może być osteoporoza. Soja jest też bardzo kaloryczna i podobnie jak inne rośliny strączkowe nie należy do lekkostrawnych. Często uczula, głównie dzieci. Z tego powodu soję należy spożywać w rozsądnych ilościach, a w diecie najmłodszych powinna występować obok produktów mięsnych. Jednakże lekarze nie mają wątpliwości, że dodawana do menu z umiarem wędlina sojowa to zdrowa i smaczna alternatywa dla wegan, wegetarian oraz osób lubiących eksperymentować z jedzeniem.

Parówki i kiełbaski sojowe – smaczne wędliny bez grama mięsa

Wędliny sojowe, w tym parówki, produkowane są wyłącznie ze składników roślinnych. Można je spożywać wraz z pieczywem, sosem lub ketchupem. Mogą być dodatkiem do zup, bigosu, zapiekanek czy nawet hot-dogów, oczywiście w wersji wegańskiej. Nie zawierają one tłuszczów nasyconych, cukrów, a za to nie brakuje w nich błonnika pokarmowego oraz białka. Kiełbaski sojowe uwielbiane przez wegetarian mają swój niepowtarzalny smak, otrzymany z soi wolnej od genetycznych modyfikacji i bez dodatku mięsa. Stanowią pełnowartościowe danie z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, minerałami i witaminami. Można je podawać jako słoną przekąskę, na gorąco smażoną na grillu lub z patelni.

Wędlina sojowa – w kawałku lub plastrach idealna do wielu potraw

Całkowicie bezmięsne wędliny sojowe podane na przyjęciu spełnią oczekiwania wszystkich gości. Można dodawać je do kanapek, zapiekanek, pizzy i wielu innych potraw. W naszej ofercie dostępne są wędliny sojowe najwyższej jakości – tylko od Ciebie zależy, która przypadnie Ci do gustu. My życzymy smacznego.