... Ładowanie ...
KROKUS Powidła truskawkowo - jabłkowe bez cukru 310 g
Dodaj do ulubionych

KROKUS Powidła truskawkowo - jabłkowe bez cukru

310 g
Ważny do 30-10-2020
FriscoNowy, zapakowany
14,99
za 1 szt. / 310 g
48,35 / kg
EAN: 5906732624093
Sprzedawca:Frisco S.A.
Cena za kg:48,35
Waga:310 g
Marka:KROKUS
EAN:5906732624093

W powidłach truskawkowo – jabłkowych znajdziemy licznie występujące owocach truskawek polifenole takie jak antocyjanidyny, flawonole, taniny, które mają właściwości antyutleniające, przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne. Błonnik i pektyny pochodzące z jabłek wspomagają pracę układu trawiennego, regulują poziom cholesterolu i cukru we krwi. Powidła zawierają więcej potasu niż świeże jabłka, a potas wspomaga pracę sera i mięśni.

Produkcja powideł bez dodatku cukru wymaga staranności. Całe owoce ze skórką, rozparzamy, przecieramy przez gęste sita i zagęszczamy w wyparkach (kociołkach próżniowych gdzie temperatura wrzenia wynosi 80°C). Dzięki czemu powidła są gładkie i udaje się nam zachować więcej wartości odżywcze zawartych w owocach niż w powidłach przygotowywanych w domu.

Ponieważ nie dodajemy cukru ani innych substancji słodzących, jak sok winogronowy, powidła truskawkowo – jabłkowe są lekko kwaskowate, o delikatnym truskawkowym smaku. Dlatego właśnie jest to świetny produkt dla małych dzieci.

Powidłami truskawkowo-jabłkowymi bez dodatku cukru można posmarować chleb z masłem, tost, bułkę czy rogalika Dobrze smakują z naturalnymi serkami, kaszami, ryżem gotowanym na mleku. Proponujemy dodać je do porannej owsianki czy musli.