Ładowanie...
Zamawiam
Koszyk: 0,00

Z powodu decyzji administracyjnej wstrzymujemy sprzedaż alkoholu. Przepraszamy za wszystkie niedogodności tym spowodowane.

DIAMOND Olej sezamowy 250 ml

Data ważności: 15-04-2020
Olej sezamowy - Diamond
FriscoNowy, zapakowany
11,59
za 1 szt. / 250 ml
46,36 / l
EAN: 4316734087818
Dodaj do listy zakupowej
Żeby mieć dostęp do list zakupowych, musisz się zalogować.

Opis produktu

Ukryj

Olej sezamowy firmy Diamond posiada szereg różnych zastosowań, które można wykorzystać w nowoczesnej kuchni. Sezam jest nie tylko smaczny, ale posiada szereg właściwości odżywczych, wykorzystuje się go także w kosmetyce. Posiadają wapń, który wzmacnia nasze kości.

Olej ten jest tłoczony na zimno (nierafinowany), czyli nieoczyszczony i w przeciwieństwie do rafinowanego zachowuje wszystkie swoje wartości odżywcze. Jest w 100% naturalny (bez sztucznych dodatków i środków konserwujących), zachowuje niepowtarzalny smak i zapach, nie jest poddany procesowi oczyszczania, który powoduje obniżenie naturalnych właściwości oleju. 

Olej sezamowy jest ceniony także ze względu na obecność przeciwutleniaczy i fitosteroli. Może wspomagać pracę serca, a nawet zapobiegać niektórym nowotworom. Stosuje się go między innymi na zaparcia lub na mokry kaszel, jako substancję wspomagającą. Olej sezamowy ma właściwości antyoksydacyjne – pozbywa się wodnych rodników z organizmu.

Olej sezamowy może być używany do takich potraw, jak:

  • Kurczak gong bao
  • Zupa won ton
  • Kaczka po pekińsku

Składniki

Pokaż

Składniki

olej sezamowy z prażonych ziaren sezamu