Sprzedawcą produktu jest Frisco S.A.
Pełny asortyment
Dostawa Frisco VAN
Trufle czarne w kawałkach to kwintesencja dobrego smaku – łączą w sobie intensywny aromat i korzenne nuty. Przez wielu są zaliczane do umami – piątej grupy smakowej, którą trudno zdefiniować jednym słowem, a sprawia szczególną przyjemność.
Letnia wersja trufli jest nadzwyczaj pożądana, gdyż zawiera cenne składniki odżywcze. Tak naprawdę czarne trufle w kawałkach są tym, czym jeszcze 15 lat temu był na stołach homar. Dlaczego są tak popularne?
Trufle czarne w kawałkach – czym się wyróżniają?
Trufle czarne w kawałkach to rzadkie grzyby, które występują w większych ilościach na terenie Włoch. Są tak cenne, iż mieszkańcy kontrolują ich zbiór. Co ciekawe, powstały nawet perfumy na bazie pożądanych trufli, zwane Une Rose, których twórcą jest Frederic Malle.
Trufle letnie czarne mają lekko korzenny zapach. Znane są także pod nazwami dębiak, frufla czy piestrzak. Rozwijają się one około 10-15 cm pod powierzchnią ziemi. Pełną dojrzałość osiągają w sierpniu, kiedy zbiory są szczególnie intensywne. Sezon na truflę letnią trwa do końca grudnia.
Trufle, które są dostępne w naszym sklepie, to oryginalny produkt, pochodzenia włoskiego.
Trufle czarne w kawałkach – z jakimi potrawami je łączyć?
Nasze trufle letnie czarne w kawałkach występują w formie carpaccio w naturalnej zalewie 60 g. Świetnie się komponują z sosami, sałatami i wszelkimi potrawami, gdzie potrzebujemy cienkich plasterków trufli do wykończenia i przyozdobienia dania. Ponadto mogą być uzupełnieniem posiłków z dziczyzny i wołowiny. Smakosze lubią je dodawać do małż. Trufla letnia czarna doskonale się więc sprawdza jako grzyb przyprawowy.
płatki z czarnych trufli letnich, oliwa (Tuber Aestivum Vitt) extra vergine, sól, aromat.
Ogórki krótkie 2-4 szt.
Cukinia zielona 2-3 szt.
Borówka amerykańska opakowanie
Sałata masłowa
Śląska kiełbasa 100% z polskiej szynki
Makaron fusili (świderki)
Frytki karbowane do piekarnika bezglutenowe
Chleb tostowy pełnoziarnisty
Ćwiartka z kurczaka 500-800g
Makaron penne rigate (pióra nacinane)
Śląskie kiełbaski śniadaniowe 100% mięsa
Niegazowany Woda źródlana
Napój owsiany bez cukru
Pomidory 3-4 szt. tacka
Frytki proste do piekarnika bezglutenowe
Czosnek granulowany
Pulpa z mango alphonso
Frytki cienkie do piekarnika bezglutenowe
Napój owsiany
Makaron tagliatelle (wstążka)
Truskawki
Makaron gnocchi
Musztarda sarepska (ostra)
Mus bananowo-jabłkowy (bez dodatku cukru)
Napój kokosowo-sojowy
Chleb tostowy pszenny
Płatki owsiane górskie
Jogurt o smaku waniliowym z M&M's
Kasza kuskus
Baton daktylowy chrupiący orzech
Żurawina (całe owoce)
Sezamki
Lody waniliowe z migdałami na patyku bez cukru
Naturalna woda mineralna niegazowana
Maślanka naturalna
Sól morska jodowana drobnoziarnista
Kiełbasa myśliwska
Ananas
Mus arbuzowo-jabłkowo-aroniowy (bez dodatku cukru)
jabłko Sok 100%
Talarki ziemniaczane bezglutenowe
Truskawka liofilizowana (bezglutenowa)
Bułki pszenne do hot dogów w stylu francuskim
Naturalna woda mineralna niegazowana
Mleczko kokosowe (tł. 17-19%)
Napój owsiany
Napój migdałowy bez cukru (bezglutenowy)
Orzechy włoskie