... Ładowanie ...
Naturalna woda mineralna gazowana - Kryniczanka. Wyjatkowe orzeźwienie i energia na każdy dzień.
Dodaj do ulubionych

KRYNICZANKA Naturalna woda mineralna gazowana

Naturalna woda mineralna wysokonasycona CO2 ze źródła

1.5 l
Ważny do 01-10-2020
FriscoNowy, zapakowany
2,39
za 1 szt. / 1.5 l
1,59 / l
EAN: 5901115000075
Sprzedawca:Frisco S.A.
Cena za l:1,59
Pojemność:1.5 l
EAN:5901115000075
Kryniczanka pochodzi ze źródła - Zdrój Główny - bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód.

Kryniczanka, dzięki bardzo dużej zawartości wapnia, proponowana jest jako woda wzmacniającą układ kostny (zapobieganie osteoporozie, wpływanie na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych, w stanach uczuleniowych) rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport. Zalecana w profilaktyce zdrowotnej.

Woda Kryniczanka zawiera niezbędną dla organizmu ilość magnezu poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Brak magnezu odbijasię negatywnie na kondycji całego organizmu. Pełni on również ochronną rolę w stosunku do ekotoksyn środowiskowych. Niedobory magnezu powodują bóle głowy, brak koncentracji, kołatanie serca.

Znajdujący sie w jej skladzie potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg niekorzystnych objawów (bolesne skurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca).

Kryniczanka zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu (regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach), odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.